Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?

Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?
/
/
Czas dla siebie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatywne i stymulujące aktywności są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jak więc spędzać czas ze swoim maluchem, aby miało to na niego korzystny wpływ? Poznaj kilka sposobów na kreatywne zabawy i aktywności.  

Zabawy plastyczne dla dzieci

Świetnym sposobem na kreatywne spędzanie czasu z maluchem są różne zabawy plastyczne i sensoplastyka. Są to  plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci oraz młodzieży. Taki sposób spędzania czasu wspomaga budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dba o usprawnienie ruchowe, wspiera rozwój zmysłów, a także poprzez wspólne działania pogłębia Twój kontakt emocjonalny z dzieckiem oraz buduje w ten sposób poczucie bezpieczeństwa. Do tego typu kreatywnych aktywności będziesz potrzebować kilku gadżetów takich jak kolorowe pisaki i kredki, kartki, klej, dekoracje, czy kreda do włosów. W wybieraniu akcesoriów przydatnych w trakcie takich plastycznych zabaw z dzieckiem z pewnością pomoże Ci sklep dla plastyków. 

Budowanie z klocków

Jeśli chcesz wspomóc nie tylko kreatywność, ale także sprawność Twojego malucha, możesz zacząć układać z nim budowle z klocków. Tworzenie bardziej lub mniej skomplikowanych projektów sprawi, że dziecko będzie miało nie tylko mnóstwo frajdy, ale także będzie rozwijało swoje umiejętności i koordynację.

Wspólne wymyślanie i pisanie bajek

Genialnym sposobem na rozwój kreatywności malucha, jest wspólne wymyślanie i pisanie bajek. Wszyscy wiedzą, jak ważne w życiu dziecka jest czytanie książek, dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie zacząć wspólnie z dzieckiem tworzyć krótkich opowiadań. Ponadto, możecie również namalować ilustracje do waszych historii. Taka zabawa z pewnością rozwija kreatywność Twojej pociechy na wielu płaszczyznach.

Zdj. główne: Andriyko Podilnyk/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezpieczna jazda na hulajnodze – jak wybrać odpowiedni sprzęt ochronny dla dziecka
/
Bezpieczna jazda na hulajnodze – jak wybrać odpowiedni sprzęt ochronny dla dziecka
Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt ochronny dla dziecka, by gwarantować bezpieczną jazdę na hulajnodze. Omawiamy kluczowe elementy ochrony i pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję.
Jak bezpiecznie i wygodnie przewieźć prezenty za granicę z pomocą profesjonalnej firmy transportowej?
/
Jak bezpiecznie i wygodnie przewieźć prezenty za granicę z pomocą profesjonalnej firmy transportowej?
Dowiedz się, jak niezawodne firmy transportowe mogą pomóc Ci bezproblemowo przewieźć prezenty za granicę, zachowując jednocześnie pełne bezpieczeństwo przesyłki.
Praca w Holandii: Jakie branże najczęściej zatrudniają Polaków?
/
Praca w Holandii: Jakie branże najczęściej zatrudniają Polaków?
Rozważasz pracę w Holandii? Dowiedz się, jakie sektory gospodarki najchętniej zatrudniają Polaków i jakie warunki oferują.