Bieganie – doskonała metoda na relaks po pracy i utrzymanie odpowiedniej kondycji

Bieganie – doskonała metoda na relaks po pracy i utrzymanie odpowiedniej kondycji
/
/
Ruch
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień w pracy może być bardzo stresujący. Niełatwo jest znaleźć zdrowy i skuteczny sposób na rozładowanie negatywnych emocji w domu. Sport jest jednym ze sposobów na to, by pozbyć się złego samopoczucia po ciężkim dniu i przy okazji zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Zobacz, jakie są plusy płynące z biegania!

Redukcja poziomu stresu

Podczas aktywności fizycznej w ludzkim mózgu wydzielają się: dopamina, serotonina oraz oksytocyna, czyli tak zwane hormony szczęścia. Ich podniesiony poziom może obniżyć poziom stresu i pomóc Ci zrelaksować się po trudnym dniu. Poza tym, dzięki joggingowi zajmiesz umysł innymi, bardziej teraźniejszymi myślami i zapomnisz o sytuacjach z pracy. Dbanie o higienę swojego umysłu jest niezwykle ważne nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu. Zadbaj o to, by grubą kreską oddzielać pracę od życia prywatnego i staraj się zmartwienia oraz emocje związane z życiem zawodowym pozostawiać za sobą po wybiciu 17:00. Zdrowy balans między pracą a życiem prywatnym to podstawa do zachowania zdrowia psychicznego.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Bieganie czy jakakolwiek inna forma aktywności fizycznej to także ogromny zysk dla zdrowia. Regularne uprawianie sportu obniża ryzyko zachorowania na nowotwór nawet u osób genetycznie obciążonych. Jest to również sposób na uniknięcie nadciśnienia, miażdżycy, choroby wieńcowej oraz problemów ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu. Sport pomaga utrzymać organizm w dobrej formie, poprawia kondycję fizyczną oraz redukuje ryzyko zachorowania na choroby związane z nadwagą i otyłością.

Nie zawsze jednak sport to zdrowie i świadczą o tym poważne kontuzje, jakich można nabawić się w czasie treningu. Jeśli chcesz biegać zdrowo i bezpiecznie, musisz zainwestować w odpowiednie buty do biegania, na przykład Adidasy w modelu Nite Jogger. W czasie biegania narażone są kostki, kolana oraz kręgosłup. Właśnie dlatego kupując buty do joggingu musisz zwracać uwagę na to, jaką stabilizację kostki zapewniają. Jeśli podczas biegu wykręcisz stopę, kostka musi być chroniona przed skręceniem albo złamaniem. Kolejnym ważnym aspektem jest amortyzacja, jaką zapewnia podeszwa. Bieganie długich dystansów bez odpowiedniej ochrony stawów to prosta droga do kontuzji lub nawet trwałego uszkodzenia kolana. Jest to też ryzyko uszkodzenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub po prostu wywołania mocnego bólu w tym rejonie. Odpowiednich butów sportowych do biegania możesz poszukać w sklepie internetowym Sneaker Peeker.

Nowości od Adidas 💥

NITE JOGGER SHOES -𝟐𝟎 % 𝐧𝐚 𝐒𝐓𝐀𝐑𝐓.

🛒 https://bit.ly/39ukDfF

Opublikowany przez Sneaker Peeker Poniedziałek, 30 marca 2020

Poprawa wyglądu

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów i wysmukleniu sylwetki, to bieganie będzie strzałem w dziesiątkę. Jogging uaktywnia jednocześnie wiele partii mięśni i pozwala na wyćwiczenie całego ciała. Już nawet 20 minut biegu dziennie pozwoli Ci zobaczyć po kilku tygodniach efekty zarówno na wadze, jak i w lustrze. Jeśli połączysz sport z odpowiednio zbilansowaną, zdrową dietą, bez problemu osiągniesz wymarzony wygląd, a także nabierzesz nowych, pozytywnie wpływających na zdrowie i nastrój nawyków.

Utrzymanie zdrowego balansu między pracą a życiem prywatnym może okazać się wyzwaniem. Tego rozgraniczenia nie ułatwia fakt, że wiele osób pracuje obecnie z domu. Bieganie może okazać się bardzo skutecznym i przede wszystkim zdrowym sposobem na to, by zrelaksować się po pracy i ochłonąć po trudnym dniu.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywanie świata poprzez geocaching – nowoczesne hobby dla aktywnych podróżników
/
Odkrywanie świata poprzez geocaching – nowoczesne hobby dla aktywnych podróżników
Dowiedz się, jak geocaching łączy miłość do podróży z nowoczesną technologią. Artykuł omówi ciekawe aspekty tego hobby dla aktywnych podróżników i tłumaczy, jak zacząć swoją przygodę z geocachingiem.
Zielony kamień wyjątkowej urody – jak nosić biżuterię z malachitem?
/
Zielony kamień wyjątkowej urody – jak nosić biżuterię z malachitem?
Poznaj sekrety zielonego malachitu, kamienia o niezrównanej urodzie. Dowiedz się, jak nosić biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem, aby podkreślać swój styl i osobowość.
Czy taniec to idealny sposób na poprawę samopoczucia?
/
Czy taniec to idealny sposób na poprawę samopoczucia?
Odkryj, jak taniec może poprawić Twoje samopoczucie, zwiększyć poziom energii i pomóc Ci cieszyć się życiem.